Cadı/Witch Sınıf Rehberi | Black Desert Türkiye

Eki
09

Cadı/Witch Sınıf Rehberi

Cadi Rehberi

 Kapalı Beta aşamasında, oyuna sonradan katılan sınıflardan biri de, Cadı. Muhtemelen, birçok kişi zaten çoktan karakteri tecrübe etmiştir, fakat oyununtam çıkışında ve OBT aşamasında, Cadı sınıfı karakterleri nasıl kullanacağınızı biliyor musunuz? Eğer yeni başladıysanız veya oyunu oynuyor, fakat Cadı karakter sınıfının nasıl olduğunu merak ediyor, sınıfı öğrenmek istiyorsanız, tam olarak doğru yazıdasınız demektir. Eğer daha farklı rehberler arıyorsanız, buraya tıklayarak ulaşabileceğimiz ana rehber sayfamızdan, Black Desert Online hakkında istediğiniz bilgiyi veren rehberimize kolaylıkla ulaşabilirsin


Black Desert Online

Alan etkili saldırılar, yavaşlatmalar, geri itmeler ve hatta sersemletmeler, Cadı karakter sınıfında bol bol bulabileceğiniz yeteneklerden. Birincil silahı asa olan Cadıkarakter sınıfının, ikincil silahı ise hançer. Genel olarak yüksek hasarlı bir karakter sınıfı olan Cadı, destek olarak da kullanılabilme potansiyeline sahip. Bunun sebebi de, iyileştirme, kalkan ve ölmüş dostu diriltme gibi yeteneklerinin bulunuyor olması. Oynanış açısından, oyuna yeni başlayanların fazlasıyla rahat edeceği bir karakter sınıfı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat, büyü ve yetenek süresi konusunda uzmanlaşmanız gerekebilir, eğer bu sınıfta kararlıysanız.

Cadı karakter sınıfı, Black Desert Online‘daki diğer karakter sınıflarının kabusu. PvP ve kuşatma savaşlarında, ciddi anlamda çok güçlüler. Tabii, eğer rakibinizi hiç beklemediği bir anda yakalayabilirseniz. Yoksa, sahip oldukları düşük savunmadan dolayı, bayağı sıkıntı yaşayabiliyor. PvE açısından da, alan etkili yeteneklere, sersemletme, yavaşlatma, geri itme yeteneklerine ve uzak menzile sahip olmasısebebiyle, bayağı rahat bir karakter sınıfı olduğunu söylemek mümkün.

Artılar
Yüksek hasar vermesi 
PVP ve Savaslarda Güçlü
Kolay Kasılması
Hızlı Farm yapması 
Yüksek Hasar vermesi

Eksiler

Düşük Savunma 
Skill Animasyonları uzun
Yetenek Komboları Karışık

Cadı karakter sınıfı için silahlardan bahsedelim. Oyun içerisindeki en iyi silahların, Dünya Bossları‘ndan düştüğünü en baştan belirtmekte fayda var. , kesinlikle hedefinizdeicon Kzarka Olmalı. Alana kadar  icon Liverto‘nun bulunması gerekli. Eğer bir şekilde elde etmeyi başarırsanız, bir an önce +15’e yükseltmenizde fayda var. Eğer yeterli bütçeye sahip değilseniz, iconYuria fazlasıyla iyi bir alternatif olacaktır. Yuria, her ne kadar Liverto‘nun yerini tutmasa da, Liverto için gerekli olan bütçeyi ayarlayana kadar işini görecektir. İkincil silahlar konusunda tavsiyemiz icon Steel Dagger  yönünde olacaktır.

Cadı sınıfı karakterler için en uygun zırhlar nedir?

Zırh açısından Giath’in Kaskı (kask) -, Red Nose (göğüs) , Bheg Eldiveni ve   Muskan Ayakkabı –, en büyük tavsiyemiz olacaktır. Eğer olur da seti tamamlarsanız, müthiş bonuslar da sizin oluyor çünkü. Setin sağladığı bonuslardan bahsedecek olursak, 100 can yenileme, MP/WP/SP için +100, en yüksek can değerine +100, kesinlik +1, sakınma +1, saldırı hızı +1, yetenek kullanma hızı +1 şeklinde listeleyebiliriz. Sayarken bile yorucu olan bonusların, oyun içerisinde ne kadar avantaj sağladığından bahsetmeye bile gerek yok.

Bahsini ettiğimiz sete henüz ulaşamıyorsanız, Black Desert Online içerisinde yine gayet yeterli olacak olan setler bulunuyor. Bu setlerden ilki olarak Grunil gösterilebilir. Grunil seti , en yüksek can değerinizi yükseltmek ve her parça için 2 adet kristal boşluğu bulundurmakla kalmıyor, bir de üstüne ekstra AP veriyor. Bir başka güzel avantajı ise, her sınıf tarafından kullanılabilir olması. Bir başka alternatif set olarak Taritas setini gösterebiliriz. Diğer Alternatif ise Taritas 1 Grunil olucaktır.   Seviye kasarken ya da Grunil seti için yeterli bütçeniz yokken, sizleri fazlasıyla memnun edebilecek bir set.


Aksesuar ve Kristaller

Takılar Oyunun en iyi takıları warrior için “Mavi Balina Azı Dişi Küpe” olarak 2 adet küpe, “Hilal Muhafızı Yüzüğü” olarak 2 adet yüzük, “Ogre Yüzügü” olarak 1 adet kolye, “Şahmeran Kemer” olarak 1 adet kemerdir.

icon

icon

icon

icon

Alternatif olarak  en ucuz ve uygun takı seti de şu şekilde olacaktır. “Cadı Küpesi” olarak 2 adet küpe, “Gölge Yüzügü” olarak 2 adet yüzük, “Serap Kolyesi” olarak 1 adet kolye, “Ağaç Ruhu Kemeri” olarak 1 adet beltdir.

Silahlarınız için Kızıl Arena Kristali – Carmaeyan silahlarınız için Red Spirit’s Crystalbaşlığınız için Kızıl Arena Kristali – Hystriagöğüs zırhınız için Kızıl Arena Kristali  – Cobelinuseldivenler için Black Magic Crystal – Assault ve/veya Black Magic Crystal – Valorayakkabılarınız için ise Red Battlefield Crystal – Adamantine kristalleri, eşyalar üzerindeki soketler için önerimiz olacaktır. Tabii bu liste, Black Desert Online içerisinde sizi para açısından biraz zor duruma sokabilir.

Eğer bahsettiğimiz kristallere paranız yetmiyorsa, 
Ana silah için Magic Crystal – Destruction : http://bddatabase.net/us/item/15024/
Yan silah için Magic Crystal of Perfection : http://bddatabase.net/us/item/15625/
Kafalık için Magic Crystal of Infinity – Intimidation : http://bddatabase.net/us/item/15122/
Zırh için Ancient Magic Crystal of Abundance – Vigor : http://bddatabase.net/us/item/15611/
Eldiven için Magic Crystal of Infinity – Sturdiness : http://bddatabase.net/us/item/15117/
Bot için Magic Crystal of Infinity – Swiftness : http://bddatabase.net/us/item/15111/

Yemek İsmi Nasıl Yapılır? Verdiği Özelikler
Özel Serendia Yemeği Jambonlu Sandiviç x1, Etli Turta x1, Meyve Şarabı x2, Kaynatılmış Kuş Yumurtası x2, Kovan Kurabiye x1 AP +5
İsabet Oranı +10
Kritik Vuruş +1   
Özel Media Yemeği Siyah Puding x1, Yulaf Ezmesi x1, Kırmızı Et Çorbası x1, Izgara Sosis x2, Egzotik Bitkisel Şarap x2 Saldırı +5
Saldırı Hızı +1
Beceri Hızı +1
Buğulama 
Balina Eti
Mavi Balina Eti x1, Bal Şarabı x1, Tuz x2, Sarımsak x4, Maden Suyu x6 Hasar Azaltma +2
Kaçınma +8

Alternatif yemekler ;
Special Serendia Meal : http://bddatabase.net/us/item/9604/
Special Calpheon Meal : http://bddatabase.net/us/item/9606/
Knight Combat Rations : http://bddatabase.net/us/item/9631/

Leave a comment

Haberler

Kategoriler

ortaklar